Rozpocznij podróż z Księgą Lasów

Lasy Państwowe wspólnie z Anną i Jakubem Górnickimi, autorami popularnego bloga podrozniccy.com, otwierają pierwszy rozdział Księgi Lasów, blogowego przewodnika po najpiękniejszych leśnych zakątkach Polski.
28.06.2016 | Olga Buczyńska, CILP

Lasy Państwowe wspólnie z Anną i Jakubem Górnickimi, autorami popularnego bloga podrozniccy.com, otwierają pierwszy rozdział Księgi Lasów, blogowego przewodnika po najpiękniejszych leśnych zakątkach Polski.

W 25 odcinkach blogerzy pokażą polskie lasy, uwieczniając ich unikalność i zachęcając do podróży leśnymi szlakami. Na koniec tworząc jedną wielką księgę – przewodnik. Już jest dostępna pierwsza historia z lasów Beskidu Sądeckiego. Kolejne wpisy będą ukazywać się cyklicznie, a cała podróż potrwa do końca tego roku. W snuciu leśno-podróżniczej gawędy blogerom pomagają leśnicy, to oni jako przewodnicy i gospodarze lasów zapraszają w leśne ostępy, wyjaśnią zasady gospodarki leśnej, pokażą„leśne cuda”, które zwykle są niezauważalne dla laików

Księgę Lasów można znaleźć pod adresem: podrozniccy.com/pl/ksiegalasow

- Łączymy miłość do natury z nowoczesnymi technologiami. W unikalnej, interaktywnej formie pokażemy 25 obszarów leśnych na terenie całej Polski: rośliny, zwierzęta, ale i ludzi, którzy o nie dbają - mówi Jakub Górnicki, współautor projektu. - Treść i forma są dla nas bardzo ważne. Interaktywny reportaż to nasza pasja, wyzwaniem było opowiedzieć o lasach, o których, wydawać by się mogło, wszystko już zostało powiedziane, na nowo.

- W każdym z kompleksów pracujemy z leśnikami. Zapraszamy też do pomocy różnych gości, którzy są związani z lasami - dodaje Anna Górnicka - Z każdego lasu chcemy wydobyć to, co wyróżnia go na tle innych i znaleźć sposób, by pokazać to w ciekawy sposób.

Podróż przez lasy Polski będzie odbywała się szlakiem leśnych kompleksów promocyjnych. Partnerem merytorycznym Księgi Lasów są Lasy Państwowe.

Ania i Jakub Górniccy od 2011 r. prowadzą bloga podróżniczego - podróżniccy.com. Rok później zajęli pierwsze miejsce w rankingu blogów podróżniczych magazynu „Press” oraz otrzymali Grand Prix w konkursie „Witkacy pod Strzechy”. Od 2012 r. znajdują się w dwudziestce najbardziej wpływowych blogów w Polsce. W 2014 roku opublikowali cykl „Polska z drona” oraz przejechali argentyńską Rutę 40 - jedną z najdłuższych dróg świata. Znaleźli się również w 10. najbardziej inspirujących podróżników według portalu Gazeta.pl., organizują też Festiwal Wachlarz.