Wilk już jest na wolności

Dzięki leśnikom kolejny wilk wrócił do lasu. Przez kilka miesięcy był leczony w specjalistycznym ośrodku w Nadleśnictwie Olsztynek.
08.08.2018 | Adam Pietrzak, rzecznik prasowy RDLP w Olsztynie

Dzięki leśnikom kolejny wilk wrócił do lasu. Przez kilka miesięcy był leczony w specjalistycznym ośrodku w Nadleśnictwie Olsztynek.

„Rado” to imię wilka, który dziś wrócił do swojego naturalnego środowiska. Młody basior przez ostanie pół roku dochodził do zdrowia w prowadzonym przez leśników ośrodku rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku koło Lubawy.

Pod koniec lutego lekarz weterynarii znalazł przy drodze między Golubiem-Dobrzyniem a Wąbrzeźnem rannego wilka. Zwierzę najprawdopodobniej potrącił samochód. Młody basior został niemal natychmiast przewieziony do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku koło Lubawy.

W tutejszym ośrodku leśnicy wybudowali jedyną w tej części Polski specjalistyczną wolierę do rehabilitacji wilków. „Rado” jest kolejnym pacjentem, który dzięki leśnikom doszedł do zdrowia. 8 sierpnia leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek wypuścili basiora na terenie Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń.

Był w dobrej kondycji. Mamy nadzieję, że szybko odnajdzie się w swoim naturalnym środowisku – powiedział leśniczy Lech Serwotka z ośrodka w Napromku.

Wprowadzona w 1998 r. ścisła ochrona wilka uchroniła te zwierzęta przed zniknięciem z polskich lasów. Obecnie krajowa populacja tego drapieżnika jest szacowana na ponad 1,5 tys. osobników.

 

GOTOWA  O WILKU MOWA cz. 1.jpg