Udany Bieg Żubra po raz szósty

Prawie 200 zawodników stanęło na starcie VI Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”, który w sobotę 8 lutego rozegrano w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. W tym roku bieg zaliczany był do punktacji Puchary Polski Amatorów.
10.02.2020 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 9 km na trasie z homologacją FIS. Najliczniej na starcie zjawili się funkcjonariusze Straży Granicznej i leśnicy, dla których przewidziano osobne klasyfikacje. Bieg pań na 9 km wygrała Monika Fundanicz, zaś wśród mężczyzn zwyciężył Bogusław Gracz.

Wyścig leśniczek wygrała Dominiką Dąbrowska Duda z RDLP w Krośnie, a najlepszym spośród ludzi lasu okazał się Mateusz Mandziuk (RDLP w Lublinie) Na trasie tego dnia szusowali również weterani szlaków narciarskich i turystycznych, jak choćby Jacek Kranz z Wołosatego. Wśród zawodników był też Bogdan Rzońca, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, działające od sześciu lat w Stuposianach.

Dekoracji zwycięzców dokonali nadleśniczowie Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, gen. Robert Rogoz, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany.