Uczniowie posadzili pół hektara lasu

Szóstoklasiści z przygranicznego Boczowa wzięli udział w międzynarodowej akcji sadzenia drzew.
28.07.2017 | Michał Taszarek, Nadleśnictwo Torzym

Szóstoklasiści z przygranicznego Boczowa wzięli udział w międzynarodowej akcji sadzenia drzew.

W czasie Międzynarodowego Dnia Lasów uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boczowie im. Leśników Lubuskich leśniczego po raz pierwszy w życiu sadzili małe drzewka „pod kosztur". Ich opiekunami byli leśnicy z Nadleśnictwa Torzym (RDLP w Zielonej Górze). Uczniowie posadzili niemal pół hektara lasu.

Przeczytaj także o pracowitej wiośnie w lasach.

Tym samy wzięli udział w akcji „100 milionów drzew do 2017 roku". Jej celem jest sadzenie lasów przez dzieci, młodzież i wolontariuszy na całym świecie. Akcja ta rozpoczęła się w lutym 2015 r., została zapoczątkowana przez Environment Online – ENO, czyli międzynarodowy program edukacyjny koordynowany przez Finlandię.

Wczesna wiosna to gorączka prac leśnych. Jest to czas na odnowienie młodymi sadzonkami powierzchni leśnych powstałych na skutek planowych wyrębów, silnych wiatrów, pożarów, szkód od owadów, grzybów czy gryzoni.

Tylko w Nadleśnictwie Torzym tej wiosny zostanie posadzonych 210 ha nowego lasu. To powierzchnia blisko 300 boisk piłkarskich! Do lasu wprost ze szkółki leśnej trafi ponad 1,2 mln sadzonek drzew leśnych. Co roku Lasy Państwowe na terenie kraju sadzą ok. 500 mln młodych drzew.