Rekord podczas pilskiej submisji

W środę 6 marca odbyło się rozstrzygnięcie IV Submisji Drewna Specjalnego z terenu RDLP w Pile. Wylicytowane zostało niemal całe wystawione drewno.
18.03.2019 | Dominika Nadolna, rzecznik prasowy RDLP w Pile

W środę 6 marca odbyło się rozstrzygnięcie IV Submisji Drewna Specjalnego z terenu RDLP w Pile. Wylicytowane zostało niemal całe wystawione drewno.

Sprzedaż na submisji, czyli specjalnego rodzaju aukcji, na terenie RDLP w Pile odbyła się po raz czwarty. Drewno sprzedawane w ramach submisji pochodziło z terenu ośmiu nadleśnictw dyrekcji.
Kupującym zaproponowano 415 sztuk drewna (losów) o łącznej objętości 487 m3, z czego sprzedano 395 losów o objętości 459 m3. Z powodu nie osiągnięcia ceny minimalnej oraz braku zainteresowania nie sprzedano 20 losów.

Podczas tegorocznej submisji średnia cena za jeden m3 wyniosła 2314,95 zł. Osiągnięto także rekordową cenę w historii pilskich submisji – 4700 zł za m3. Natomiast za jeden z losów, dąb o długości 5,70 m, średnicy 85 cm i objętości 3,23 m3, nabywca skłonny był zapłacić aż 11 977 zł (przy cenie 3708 za m3), osiągając tym samym najwyższą wartość za dany los.

- Dziękuję wszystkim firmom za udział – powiedział Damian Szcześniak dyrektor RDLP w Pile. - Wyniki submisji pozytywnie zaskoczyły i utwierdziły nas w przekonaniu, aby organizować submisję w następnych latach.

Sprzedane drewno będzie przeznaczone na okleinę (do wykorzystania przy produkcji mebli) i lamele (górne części paneli podłogowych), a także do produkcji beczek dębowych przeznaczonych do przechowywania alkoholi. Drewno znalazło nabywców zarówno na rynku krajowym, jak państwach Unii Europejskiej - Rumunii i Estonii.