Historyczna rywalizacja sygnalistek

Po raz pierwszy w historii kobiety rywalizowały w konkursie sygnalistów. 13 pań zmierzyło się ze sobą podczas XI Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego.
28.07.2017 | Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo

Po raz pierwszy w historii kobiety rywalizowały w konkursie sygnalistów. 13 pań zmierzyło się ze sobą podczas XI Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego.

Zwyciężczynią historycznej rywalizacji w Spychowie została Magdalena Czerwonka. Jedynie dwa punkty mniej zdobyła Gabriela Ulewicz z Nadleśnictwa Spychowo. III miejsce przypadło Dominice Dobrowolskiej z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Czytaj więcej na stronie nadleśnictwa.

W sumie na konkurs zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo oraz Spychowskie Bractwo Strzeleckie przybyli sygnaliści i zespoły z całego kraju. Łącznie zgłosiło się blisko 100 solistów i 25 zespołów.

Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania solistów. W klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Szymon Kiżewski, w klasie początkującej C najlepszy okazał się Beniamin Wroński, a w klasie zaawansowanej B- Kamil Twarowski z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Młode Wilki”. W najwyższej klasie mistrzowskiej A, I miejsce uzyskał Adam Jażdżewski, pracownik Nadleśnictwa Spychowo.

Drugi dzień konkursu to już zmagania zespołów. W klasie dla początkujących (klasa C) zwyciężył ZSM KŁ Sójka i Rosomak, a w klasie B dla zaawansowanych ZSM Niedźwiedź z Bytowa. W klasie mistrzowskiej na rogi jednolite (klasa A) I miejsce zajął ZSM Echo Warszawa, a w klasie mistrzowskiej na rogi mieszane (klasa G) i w klasie muzyki myśliwskiej MB- ZSM Akteon Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.

To nie był koniec atrakcji podczas drugiego dnia konkursu. Przy amfiteatrze leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie” przygotowali stoisko z leśnymi grami, konkursami i ciekawostkami przyrodniczymi, a tuż obok niezwykle ciekawe stoisko otworzyli przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego. Przez cały dzień można było spróbować swych sił w dodatkowych warsztatach edukacyjnych: kaletniczych, batiku, garncarstwa, wyrobów z poroża czy rzeźbiarstwa. Na scenie dla publiczności odbyły się również warsztaty gry na sygnałówce myśliwskiej.