Leśnicy wsparli Światowe Dni Młodzieży

Prawie dwa tysiące pielgrzymów z całego świata, którzy szli do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie odpoczywało w podolsztyńskim Nadleśnictwie Kudypy.
28.07.2017 | Adam Pietrzak, rzecznik prasowy RDLP w Olsztynie

Prawie dwa tysiące pielgrzymów z całego świata, którzy szli do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie odpoczywało w podolsztyńskim Nadleśnictwie Kudypy.

W ten sposób Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie wsparła Światowe Dni Młodzieży. Do Olsztyna na Światowe Dni Młodzieży Warmia 2016 przyjechało ponad 700 młodych ludzi z całego świata. Najwięcej osób dotarło z Francji, ale do stolicy Warmii zawitali także Niemcy, Łotysze i Rosjanie. Kulminacyjnym punktem ich wizyty była pielgrzymka z Olsztyna do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, która odbyła się 23 lipca.

Oprócz zagranicznych gości wzięli w niej udział także Polacy (w tym Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski) – w sumie prawie dwa tysiące osób. W połowie liczącej niecałe 20 km trasy, pielgrzymi zatrzymali się na odpoczynek w Nadleśnictwie Kudypy.

Zobacz także jak leśnicy
z Nadleśnictwa Płytnica (RDLP w Pile) wsparli młodych pielgrzymów.

Leśnicy zadbali także o poprawę bezpieczeństwa pielgrzymów – każdy dostał specjalną, odblaskową opaskę z logo Lasów Państwowych. – W Polsce jesteśmy pierwszy razy. Jechaliśmy do Olsztyn autobusem, 16 godzin, ale było warto. Podoba nam się nie tylko miejsce, ale zachwyciła nas również polska gościnność – dzielili się wrażeniami młodzi Niemcy z Osnabruck.
Podobne zdanie miał także Louis Fischer, Francuz z Lyonu. - Bardzo fajny pobyt a przystanek, który nam zorganizowaliście to naprawdę niezwykła niespodzianka.

Agnieszka Sułkowska, jedna z organizatorek Światowych Dni Młodzieży Warmia 2016 podkreślała, że obcokrajowcy są zachwyceni tym, co zastali na Warmii.Mnóstwo tych młodych ludzi podkreśla, że z taką gościnnością nie spotkali się nigdzie indziej na świecie. Bardzo nam z tego powodu miło, a nam jako organizatorom pozostaje tylko podziękować, że mogliśmy liczyć na przychylność Lasów Państwowych.

Z Olsztyna licząca ponad 700 osób grupa młodzieży wyjedzie w poniedziałek, 25 lipca do Krakowa.