Najlepszy drwal RDLP w Olsztynie

W słoneczną sobotę 4 lipca, przy temperaturze 35°C, w Nadleśnictwie Spychowo odbyły się I Regionalne Zawody Drwali RDLP w Olsztynie.
28.07.2017 | Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo

W słoneczną sobotę 4 lipca, przy temperaturze 35°C, w Nadleśnictwie Spychowo odbyły się I Regionalne Zawody Drwali RDLP w Olsztynie.

Do udziału zgłosiło się 12 najlepszych zawodników pracujących w zakładach usług leśnych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Pilarze rywalizowali w takich konkurencjach, jak wymiana piły łańcuchowej, przerzynka złożona, przerzynka na dokładność, okrzesywanie oraz ścinka drzew, która jako jedyna przebiegała w lesie bez udziału publiczności z uwagi na niebezpieczną specyfikę tej konkurencji.

Nadleśnictwa Spychowo, Strzałowo i Mrągowo przygotowały dla publiczności stoisko Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”, a Nadleśnictwo Dobrocin zorganizowało szereg ciekawych konkurencji sprawnościowych, takich jak np. rzut workiem z sianem, rozbijanie orzechów włoskich czy slalom z przeszkodami. Można było również zwiedzić stoiska firm promujących sprzęt do pozyskania drewna, narzędzia pomocnicze i wyposażenie bhp w lesie.

Najlepszym pilarzem zawodów został Łukasz Wójtowicz pracujący w zakładzie usług leśnych S.C.DREWPOL z terenu Nadleśnictwa Strzałowo. Tym samym będzie reprezentował RDLP w Olsztynie na Mistrzostwach Polski Drwali 2015. Drugie miejsce uzyskał Sylwester Jurczyk z tej samej firmy, ale pracujący na terenie Nadleśnictwa Spychowo, uzyskując jedynie 2 punkty mniej. Trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Prusikowi z Zakładu Usług Leśnych Jana Mikołajewskiego pracującego na terenie Nadleśnictwa Przasnysz. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody, także nikt nie wyszedł z pustymi rękami.

Mistrzostwach Polski Drwali odbędą się 2-4 września w Rogowie podczas Międzynarodowych Targów Leśnych.