Nagrody dla nadleśnictw za modernizacje

Trzy obiekty Lasów Państwowych zdobyły nagrody w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”.
28.07.2017 | Grażyna Wolska, rzecznik prasowy Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile

Trzy obiekty Lasów Państwowych zdobyły nagrody w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”.

Do finału dotarły 62 obiekty, które rywalizowały w trzynastu kategoriach. W  tym gronie znalazło się siedem obiektów Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe: Nadleśnictwo Sarbia z RDLP  Piła, Nadleśnictwo Lubliniec, Nadleśnictwo Prószków i Nadleśnictwo Zawadzkie z RDLP Katowice, Nadleśnictwo Milicz z RDLP Wrocław, Nadleśnictwo Smardzewice z RDLP Łódź i Nadleśnictwo Ustka z RDLP Gdańsk.

Nadleśnictwo Sarbia otrzymało tytuł Modernizacja Roku 2014 w kategorii „obiekty użyteczności publicznej” za stworzenie nowoczesnego budynku administracyjnego biura nadleśnictwa przy zachowaniu jego zabytkowego charakteru, zastosowanie najlepszej jakości materiałów oraz dbałość o szczegóły np. przy pracach odtworzeniowych dachu.

Wyróżnienie w konkursie otrzymało także Nadleśnictwo Milicz za adaptację zabytkowej wyłuszczarni szyszek na siedzibę Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy” – Ośrodek Edukacji Ekologicznej - „Dom Drzewa”

Zwycięzcą plebiscytu internetowego w kategorii „użyteczność publiczna” zostało Nadleśnictwo Prószków za modernizację i rozbudowę budynku nadleśnictwa wraz z zagospodarowaniem terenu.

Nagrody zostały wręczone 27 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie podczas finału  XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”.