Na Pomorze teraz z aplikacją

Ponad 100 tras turystycznych, kalendarium czy też liczne atrakcje można znaleźć w aplikacji Od Bałtyku po Kaszuby. Pomysłodawcą przygotowania tego rozwiązania było Nadleśnictwo Trzebielino (RDLP w Szczecinku).
20.12.2016 | Krzysztof Połczyński, Nadleśnictwo Trzebielino

Ponad 100 tras turystycznych, kalendarium czy też liczne atrakcje można znaleźć w aplikacji Od Bałtyku po Kaszuby. Pomysłodawcą przygotowania tego rozwiązania było Nadleśnictwo Trzebielino (RDLP w Szczecinku).

Bezpłatna aplikacja Od Bałtyku po Kaszuby to baza tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Użytkownicy telefonów mają możliwość poznania całego Pomorza Środkowego, a aplikacja jest kompendium wiedzy o szlakach kajakowych, pieszych, rowerowych, konnych, zabytkach i wydarzeniach.

Aplikacja umożliwia przeglądanie tras na jednej mapie, na której są oznaczone szlaki piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz nordic walking. Ich kolor w aplikacji odpowiada rzeczywistemu kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono opis ciekawych obiektów, w tym miejsc krajoznawczych, przyrodniczych, gastronomicznych oraz noclegowych.

Zasięg aplikacji można zobaczyć tutaj

Rozwiązanie to umożliwia sortowanie tras i obiektów według odczytu GPS, dzięki czemu w pierwszej kolejności wyświetlą się te położone najbliżej użytkownika.

Dodatkowo za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi  po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie „pilnowała”  położenia na trasie i poinformuje gdy użytkownik z niej zboczy.

Więcej informacji o aplikacji na profilu nadleśnictwa.

Baza ponad tysiąca obiektów została podzielona na kategorie, każdy z nich posiada także swoją wizytówkę, która zawiera opis, dane teleadresowe oraz położenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie kalendarium z wydarzeniami w danej okolicy.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy aplikacji, jej nazwa została wybrana w czasie konkursu.

Pracę nad stworzeniem tego rozwiązania trwały od wiosny tego roku i zakończyły się zaledwie kilka dni temu. Aplikacja kosztowała ok. 34 tys. zł.

Pomysłodawcą stworzenia aplikacji jest Nadleśnictwo Trzebielino. Wspólnie z 20 partnerami, m.in. nadleśnictwami  Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica i Warcino, oraz gminami Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Kępice i miastami Darłowo i Sławno.