Mikołajkowy prezent dla Warszawy

Warszawscy leśnicy postanowili wyręczyć świętego Mikołaja i podarować mieszkańcom i gościom stolicy specjalny prezent. Na Rynku Starego Miasta ustawili 15 metrową żywą choinkę.
28.07.2017 | Maciej Pawłowski, RDLP w Warszawie

Warszawscy leśnicy postanowili wyręczyć świętego Mikołaja i podarować mieszkańcom i gościom stolicy specjalny prezent. Na Rynku Starego Miasta ustawili 15 metrową żywą choinkę.

Jodła, która cieszyć będzie oczy odwiedzających, przyjechała na Rynek Starego Miasta aż z Nadleśnictwa Łuków. W sobotę 5 grudnia po godz. 16 „Choinka od leśników” zabłysła niemal 10 tys. światełek. Uroczystości rozświetlenia choinki towarzyszyła akcja edukacyjna przygotowana przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Warszawskie”, Lasy Miejskie – Warszawa i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Rozświetlenie „Choinki od leśników” dało początek iluminacji stolicy, która w tym roku liczy ponad 2 mln światełek.

Wszyscy, którzy w sobotnie popołudnie odwiedzili Rynek Starego Miasta w Warszawie, mieli okazję spotkać leśników, którzy dla swoich gości przygotowali szereg atrakcji. Tuż obok choinki odbywały się warsztaty robienia stroików świątecznych. Nad ich tworzeniem pracowały całe rodziny, wykorzystując przygotowane przez leśników materiały – szyszki, iglaste gałązki, jemiołę, świece i drewniane krążki. Własnoręcznie zrobione stroiki będą z pewnością ozdobą wielu domów, a także pamiątką z mikołajkowego spotkania z leśnikami.

Kto zmęczył się robieniem stroików lub piłowaniem drewna, mógł zregenerować swe siły próbując „smaków lasu”. Wśród pyszności przygotowanych przez leśników znalazły się między innymi przetwory z owoców leśnych, a także wyroby z dziczyzny.
Spotkanie z leśnikami było także okazją do rozmów o lesie, o ich pracy, ale również o choinkach. Leśnicy chętnie podpowiadali jaką choinkę wybrać i jak dbać o drzewko by cieszyło nas jak najdłużej.

„Choinka od leśników” zostanie na Rynku Starego Miasta do 2 lutego 2016 r. W zeszłym roku „Choinkę od leśników” odwiedziło ok. 100 tys. osób.