Leśnicy na Zimowym Narodowym [wideo]

Na wszystkich, którzy w ostatnią sobotę wybrali się na Stadion Narodowy, czekała ciekawa niespodzianka – leśne miasteczko edukacyjne.
28.07.2017 | Maciej Pawłowski, rzecznik prasowy RDLP w Warszawie

Na wszystkich, którzy w ostatnią sobotę wybrali się na Stadion Narodowy, czekała ciekawa niespodzianka – leśne miasteczko edukacyjne.

Swoją ekspozycję przygotowali leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie”. Na gości czekało wiele atrakcji, wśród nich warsztaty tworzenia świątecznych stroików z naturalnych leśnych elementów. Młodzież i dorośli przez cały dzień z pasją tworzyli małe dzieła sztuki wykorzystując do tego drewniane krążki, szyszki, iglaste gałązki czy jemiołę. Samodzielnie wykonane stroiki z pewnością będą ozdobą niejednego mieszkania czy biura, będą też doskonałą pamiątką ze spotkania z leśnikami.

W leśnym miasteczku nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci pod czujnym okiem leśników i rodziców uczyły się rozpoznawania gatunków drewna, poznawały jego właściwości, a także uczestniczyły w warsztatach malowania na drewnie.

Całe rodziny sprawdzały swą leśną i przyrodniczą wiedzę rywalizując w leśnym kole fortuny. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były okolicznościowe zielone czapeczki i opaski na uszy.

Leśnicy nie zapomnieli również o małych i dużych łasuchach. Każdy kto zmęczył się jazdą na łyżwach lub chciał zregenerować siły przed leśnymi przygodami, mógł skosztować przetworów z owoców runa leśnego, poznając w ten sposób leśne smaki.

Goście Zimowego Narodowego bardzo cieszyli się z możliwości spotkania z leśnikami, chętnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji i chwalili aktywności przygotowane przez leśników. Takie spotkanie było dla nich również okazją do uzyskania odpowiedzi na pytania związane z lasem i przyrodą. Leśnicy z przyjemnością na nie odpowiadali, opowiadając o swojej pracy, a także znaczeniu lasów dla człowieka.

Leśne miasteczko edukacyjne na Zimowym Narodowym zostało zorganizowane we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych, w ramach kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy”.