Leśne igrzyska w Nadleśnictwie Piotrków

250 uczniów z wiejskich szkół wzięło udział w Olimpiadzie Las w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Nadleśnictwie Piotrków.
28.07.2017 | Marcin Brózda

250 uczniów z wiejskich szkół wzięło udział w Olimpiadzie Las w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Nadleśnictwie Piotrków.

Dzieci z piętnastu szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowały w ośmiu dyscyplinach: rzucie oszczepem, rzutem ringo, biegu drabinkowym, rzucie piłką, biegu okrężnym, biegu przez płotki, skoku w dal, trójskoku, a także w testach z wiedzy z zakresu przyrody i lekkiej atletyki.

Zmagania uczniów wspierali znani sportowcy: Paweł Czapiewski, średniodystansowiec, brązowy medalista w biegu na 800 m w Mistrzostwach Świata w Edmonton w 2001 r., oraz Sebastian Chmara, siedmioboista, halowy mistrz świata z 1999 r. i Europy z 1998 r.

O ostatecznym wyniku rywalizacji decydowały biegi sztafetowe 10x500 m. Wśród szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie z Kurowic, a wśród gimnazjów – Mniszkowa.

Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny skierowany do uczniów z terenów wiejskich. Jego celem jest promocja aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz edukacja przyrodnicza oparta o bogactwo Lasów Państwowych. Projekt realizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Partnerem merytorycznym jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.