Leśne Fotografie - wygrało „Rodzicielstwo"

Zdjęcie dudka w locie w trakcie karmienia piskląt wygrało tegoroczna edycję konkursu „Leśne fotografie 2017” organizowanego po raz 17. przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i Telewizją Polską Oddział Rzeszów.
22.01.2018 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcie dudka w locie w trakcie karmienia piskląt wygrało tegoroczna edycję konkursu „Leśne fotografie 2017” organizowanego po raz 17. przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i Telewizją Polską Oddział Rzeszów.

Tym razem jurorzy mieli sporo pracy, bo na konkurs wpłynęło 541 zdjęć nadesłanych przez 203 autorów.

- Bardzo dużo zdjęć świetnie „wypracowanych" w terenie, zwłaszcza dzikich ptaków, które uchwycone w locie, czy w sytuacjach wywołujących uśmiech, zawsze budzą sympatię widza - mówi Jacek Szarek, przewodniczący jury. -  Ale podziwiać też trzeba zachwyt fotografów nad leśnym pejzażem, zwłaszcza, jeśli ma on ulotny charakter. Wiele było zdjęć świetnie skomponowanych i  „wyczekanych". To wszystko sprawia, że rozstrzyganie o nagrodach i wyróżnieniach jest bardzo trudne.

Ostatecznie przyznano trzy nagrody główne, sześć wyróżnień równorzędnych i sześć specjalnych. Pierwszą nagrodę otrzymał Adam Kot z Mszany, godło ADASKO za zdjęcie „Rodzicielstwo", drugą Jakub Rutana z Czermnej, godło RUTYS za zdjęcie „Król rykowiska", a trzecią  Adam Smoleń z Królika Polskiego, godło JAWORNIK za zdjęcie „Drzewo w drewnie".

Wyróżnienia równorzędne:

 1. Paweł Kreft z Nowego Barkoczyna, godło CASTHIEL za zdjęcie „I Kto tam?"
 2. Janusz Iwaszek z Jarosławia, godło SYNOPTYK za zdjęcie „Oko w Oko"
 3. Sławomir Skukowski z Zapolic, godło LEŚNY ŁOWCA za zdjęcie „Bliskie spotkanie z dzikiem"
 4. Anna Kargol z Krzeszowa, godło AN-KA PHOTOSITE za zdjęcie „Leśne spotkania II"
 5. Agnieszka Omen z Zielonki, godło OMENAGA za zdjęcie „Przylepek pomrocznik"
 6. Adam Gutowicz z Brzeska, godło GUTEK za zdjęcie „Kręciołek"

 

Wyróżnienia specjalne:

 1. Piotr Żywiec z Krościenka Wyżnego, godło LEŚNY za zdjęcie „Leśne czary"– wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”,
 2. Michał Kut ze Strzyżowa, godło KUCIK za zdjęcie „Jeeeeść..." - wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów,
 3. Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej, godło ZIBI za zdjęcie
  „Sprzeczka" – wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie,
 4. Albina Motylewicz z Przemyśla, godło ABI za zdjęcie „Złota jesień"– wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie,
 5. Grzegorz Maciąg z Zawiercia, godło MACGREGOR za zdjęcie „W okowach wschodu" – wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie,
 6. Tomasz Leszczyński z Krosna, godło TOMASZ za zdjęcie „Z koroną w chmurach" – wyróżnienie od Stowarzyszenia Procarpathia.

W tym roku w skład jury weszli Łukasz Grudysz – artysta fotografik, filmowiec, Andrzej Józefczyk – Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”, fotoreporter, Jacek Szarek – dziennikarz TVP3 Rzeszów, fotografik - przewodniczący jury, Wacław Turek – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, fotografik, członek Fotoklubu RP.

Już wkrótce, w połowie lutego odbędzie się wystawa pokonkursowa oraz wręczenie nagród i wyróżnień.