Kornik w drewnie - warsztaty rzeźbiarskie

W Nadleśnictwie Maskulińskie odbyły się IV Warsztaty Rzeźbiarskie pod nazwą „Owady w drewnie - Owady z drewna".
28.07.2017 | Anna Maria Ptak, Nadleśnictwo Maskulińskie

W Nadleśnictwie Maskulińskie odbyły się IV Warsztaty Rzeźbiarskie pod nazwą „Owady w drewnie - Owady z drewna".

Uczestnicy warsztatów stanęli na wysokości zadania i w fenomenalny sposób poradzili sobie z wyzwaniem, jakim było rzeźbienie owadów z drewna lipowego. Praca artystów była na tyle trudna, że przyjęto sobie za cel wykonanie rzeźb, które jednocześnie będą  pomocami dydaktycznymi w pracy edukacyjnej leśników. Należało zatem przedsięwziąć odpowiednie kroki ku temu, aby zadanie to zostało zrealizowane na wysokim poziomie, nie gubiąc przy tym ducha dobrej zabawy, jaka towarzyszy na takich spotkaniach.

Nad techniczną stroną warsztatów czuwał Kazimierz Kakowski, który jako doskonały rzeźbiarz sprawował opiekę nad uczestnikami warsztatów. Rady Pana Kazimierza i jego fachowa pomoc były nie do przecenienia.

Nad merytoryczną stroną warsztatów czuwał znakomity fachowiec, entomolog, wybitny znawca korników dr Tomasz Mokrzycki. Dzięki jego radom, artyści mogli rzeźbić mając pewności, że ich powstające dzieła, są wierną kopią korników.

Wyrzeźbione owady są idealnym odwzorowaniem: kornika drukarza, kornika drukarczyka, rytownika pospolitego, rytownika dwuzębnego, kornika sześciozębnego, jodłowca kolcozębnego, kornika ostrozębnego…

Rzeźby korników będzie można oglądać na terenie Nadleśnictwa Maskulińskie w Ośrodku Edukacji Leśnej „Wojciechówka" i na terenie Nadleśnictwa Pisz.