EKOlogika leśnika nagrodzona na festiwalu

Seria odcinków EKOlogika leśnika, zrealizowana przez poznańskie Nadleśnictwo Antonin, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie międzynarodowym na festiwalu FilmAT.
23.10.2020 | Malwina Fikus-Skoczylas, Nadleśnictwo Antonin

Seria odcinków EKOlogika leśnika, zrealizowana przez poznańskie Nadleśnictwo Antonin, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie międzynarodowym na festiwalu FilmAT.

Międzynarodowe jury festiwalu doceniło odcinki i przyznało I nagrodę w konkursie międzynarodowym: dziedzina - dokumenty i reportaże, kategoria- ekologia i środowisko. Reprezentantem nagrodzonej serii w konkursie był odcinek piąty dotyczący gospodarki łowieckiej.

EKOlogika leśnika to cykl 10 odcinków, który jest realizowany m.in. na terenie Doliny Baryczy, a są w nich poruszane tematy ekologii, gospodarki leśnej bądź myślistwa.

Więcej o festiwalu 

Festiwal FilmAT jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych CIFFT z siedzibą w Wiedniu. Ma na celu m.in. prezentacje najnowszych trendów filmów, które wpisują się m.in. w kategorie  komunikacja turystyczna, dokumenty i reportaże oraz filmy korporacyjne i instytucjonalne.

Festiwal dzięki corocznym konkursom narodowym i międzynarodowym wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji. W tym roku mija 15 lat odkąd rozpoczął swoją działalność.

Nagrodzona seria powstała przy współpracy z Telewizji Proart z Ostrowa Wielkopolskiego, a została dofinansowana przez Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Warto podkreślić, że spośród leśnych produkcji wyróżnionych na festiwalu FilmAT w konkursie narodowym znalazł się m.in. film „Życie lasu. Bogactwo runa i podszytu” przygotowany przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.