Dar Serca od leśników dla pacjentów CZD

Pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie mieli okazję wziąć udział w Darze Serca, kolejnej odsłonie imprezy zorganizowanej przez szczecineckich leśników oraz funkcjonariuszy ze Służby Więziennej w Czarnem.
30.05.2018 | Marek Stasiuk, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku

Pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie mieli okazję wziąć udział w Darze Serca, kolejnej odsłonie imprezy zorganizowanej przez szczecineckich leśników oraz funkcjonariuszy ze Służby Więziennej w Czarnem.

Termin tego już trzeciego spotkania (25 maja) nie został wybrany przypadkowo, gdyż za kilka dni wypada Dzień Dziecka.

Piknik zorganizowano na placu przed szpitalem, kiedy po dwóch godzin przygotowań wszystko zostało ustawione, zaproszono dzieci wraz z nich opiekunami.

Pierwszą ekipą, która zaprezentowała swoje umiejętności, była Grupa Interwencyjna SW z Warszawy. Komandosi przedstawili elementy ubioru i wyposażenie samochodu służbowego.

Wiele sympatii wzbudził pokaz przewodnika z psem specjalnym, który na co dzień pracuje przy wykrywaniu niebezpiecznych substancji. Kolejnym punktem programu był pokaz klubu taekwondo ze Szczecinka, który przygotował, wraz ze swoimi podopiecznymi, Zbigniew Sołtys, mistrz Europy i świata w tej dyscyplinie. Grupa młodych karateków zaprezentowała wiele różnych technik obrony.  

W czasie pokazów dzieci mogły także wziąć udział w turnieju rzutów do kosza. Medale dla zwycięzców przygotowała fundacja Marcina Gortata MG 13, która przekazała specjalnie dzieciom z CZD koszulki i piłki z jego podpisem.

Jedną z największych atrakcji, która wzbudziła zainteresowanie także dorosłych, był turniej strzelania z łuku. Łucznicy z Komandorii Szczecinka, zabezpieczyli teren i przygotowali specjalne tarcze, do których można było oddać strzał. W czasie zawodów organizatorzy objaśniali pochodzenie historyczne strojów rycerskich i prezentowali poszczególne ich elementy wyjaśniając ich znaczenie.

Leśnicy z RDLP w Warszawie i z nadleśnictw LKP Lasy Warszawskie przygotowali na swoim stoisku wiele atrakcji związanych z lasem. Dzieci brały udział w quizach, podczas których mogły wykazać się wiedzą o lesie. Od leśników dzieci otrzymały prezenty w postaci kolorowych albumów ze zwierzętami. Natomiast artyści, którzy w drugiej części imprezy zaprezentowali się na scenie, otrzymali słodkie upominki - miód leśny.

Podczas drugiej części pikniku, na sali koncertowej w CZD zaprezentowali się artyści. Swój debiut miała Laura Dziuba, podopieczna CZD, która bardzo chciała zaśpiewać, by w ten sposób podziękować za Dar Serca, który otrzymała od lekarzy i personelu szpitala, a także od leśników i funkcjonariuszy.

To właśnie dzięki Cezaremu Sierzputowskiemu, który jest głównym inicjatorem akcji Dar Serca, Laura mogła odbyć konsultacje wokalne z bardzo znanym śpiewakiem operowym Januszem Ratajczakiem.  

Po Laurze na scenie pojawiła się Zuzia Soćko. Zuzia wystąpiła już w CZD w marcu w drugiej edycji Daru Serca. Wówczas wystąpiła na jednej scenie z Dawidem Kwiatkowskim. Od tamtego czasu Zuzia zrobiła duże postępy. Wygrała ogólnopolski konkurs piosenki zagranicznej, dostała się do kolejnej edycji popularnego talent show dla dzieci. Po Zuzi przyszedł czas na gwiazdę wieczoru. Bęsiu i Dj Yonas przyjechali aż z Mazur.

Tego dnia  przekazano także  tabliczkę pamiątkową, która zostanie zamontowana pod drzewkiem ufundowanym przez dyrektora generalnego LP, na pamiątkę Dnia Dziecka w CZD jako symbol akcji Dar Serca.