Crossowcy ukarani

W niedzielne popołudnie 7 sierpnia pięciu motocyklistów crossowych urządziło sobie wyścigi w lasach na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn.
10.08.2016 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

W niedzielne popołudnie 7 sierpnia pięciu motocyklistów crossowych urządziło sobie wyścigi w lasach na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn.

Miłośnicy jednośladów nie mieli szczęścia, bowiem w ten weekend Straż Leśna we współpracy z funkcjonariuszami Policji z II Rewiru Dzielnicowych KMP w Przemyślu urządziła akcję przeciw leśnym wandalom.
Strażnicy zatrzymali pięć osób poruszających się po terenach leśnych motorami crossowymi. Zostały one ukarane mandatami karnymi w związku z naruszeniem art. 161 kodeksu wykroczeń.

- W okresie wakacji wzmaga się penetracja lasów przez użytkowników quadów i crossów, stając się w niektórych okolicach plagą - mówi Piotr Myćka, naczelnik Wydziału Kontroli RDLP w Krośnie. - Ten proceder zgłaszają nam też właściciele lasów prywatnych, którzy nie mają możliwości obrony przed motocyklistami. Dopóki wandale poruszają się po terenach prywatnych, nie mogą też interweniować patrole Straży Leśnej. Natomiast musimy reagować zdecydowanie, gdy wkraczają na tereny chronione. Niestety, osoby te rzadko zdają sobie sprawę, że ryczące silniki w lesie to bardzo mocna ingerencja w naturę, a także zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.

Problem ten najmocniej widać w lasach Pogórza i Bieszczadów. Leśnicy proszą o zgłaszanie zauważonych przypadków do Straży Leśnej lub na Policję.