„Król przestworzy" najlepszym zdjęciem

Aż 683 fotografii nadesłanych przez 255 autorów, musiało ocenić jury konkursu „Leśne fotografie 2015”. Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 21 stycznia.
28.07.2017 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Aż 683 fotografii nadesłanych przez 255 autorów, musiało ocenić jury konkursu „Leśne fotografie 2015”. Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 21 stycznia.

Główną nagrodę jury przyznało Radosławowi Kaźmierczakowi z Sanoka za zdjęcie „Król przestworzy".

Nagrodę II otrzymał Bogdan Chmielowski z Rymanowa za „Jesienną grę kolorów", a trzecią Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej za pracę „Zmrocznik pazik".

W komisji pracował Łukasz Grudysz, artysta fotografik, filmowiec, Andrzej Józefczyk, fotoreporter Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”, Jacek Szarek, dyrektor TVP w Rzeszowie, dziennikarz, fotografik (przewodniczący jury) i Wacław Turek z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, poeta, fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Otwarcie wystawy pokonkursowejrganizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i TVP Oddział w Rzeszowie. oraz uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się ww wtorek 9 lutego w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41.

Konkurs, już po raz 15., był zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i TVP Oddział w Rzeszowie.

We wszystkich edycjach konkursu wzięło udział już ponad 2200 osób. Jest on adresowany do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się podzielić z innymi swymi wrażeniami z leśnych wędrówek.  
Zgłoszane są prace pokazujące piękno leśnego pejzażu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków czy urok grzybobrania.