„Hibernatusy” wygrały konkurs fotograficzny „Leśne Fotografie”

Zwycięzcą konkursu „Leśne Fotografie 2013”, organizowanego przez krośnieńskich leśników, został Ryszard Hałgas z Rzeszowa za zestaw trzech zdjęć pod wspólnym tytułem „Hibernatus”, prezentujących oblodzone porosty w makrofotografii.
27.10.2016 | EDWARD MARSZAłEK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W KROśNIE

Zwycięzcą konkursu „Leśne Fotografie 2013”, organizowanego przez krośnieńskich leśników, został Ryszard Hałgas z Rzeszowa za zestaw trzech zdjęć pod wspólnym tytułem „Hibernatus”, prezentujących oblodzone porosty w makrofotografii.

Na konkurs nadesłano 222 zdjęcia wykonane przez 76 autorów.Poziom tegorocznego konkursu jury oceniło jako wysoki, czego dowodem jest zwiększona liczba nagród i wyróżnień.

Laureatem drugiej nagrody został Łukasz Majczyk z Sanoka też za zestaw zdjęć. Jury tym razem przyznało dwie równorzędne nagrody trzecie, które otrzymali: Tomasz Leszczyński z Krosna za zdjęcie „Jesień” i Inka Wieczeńska z Ustrzyk Dolnychza zdjęcie pt. „Słońce w okowach”.

Wyróżnienia równorzędne otrzymali:

 1. Marek Andrzejewski z Krzyża Wlkp. za zdjęcie pt. „Wrześniowy zakątek”.
 2. Paweł Wrona z Maszkienic za zdjęcie pt. „Gdy zapada zmrok leśne zjawy wychodzą na żer…”.
 3. Antoni Panek z Krosna za zdjęcie pt. „Pierwsze spojrzenie słońca”.
 4. Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej za zdjęcie pt. „Bliskie spotkanie”.
 5. Jan Jędruch z Zagórza za zestaw trzech zdjęć pt. „Sprzeczka”, „Lądowanie”, „Lotnicy”.
 6. Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej za zdjęcie pt. „Lustrzane odbicie”.
 7. Dominika Antkowska-Federkiewicz z Humnisk za zdjęcie pt. „Za mamą bezpieczniej”.

Laureatami wyróżnień specjalnych zostali:

 1. Jakub Żaczek z Grabownicy Starzeńskiej za zdjęcie pt. „Czujne oko”– wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”.
 2. Sebastian Koczwara z Rzemienia za zdjęcie pt. „Gogle”– wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów.
 3. Mariusz Obszarny z Zalesia k. Krasiczyna za zdjęcie pt. „Zrównoważony”– wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
 4. Wiesław Plata ze Śnietnicy za zdjęcie pt. „Niedźwiedziówka gosposia”– wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie.
 5. Agnieszka Gil-Drozd z Krakowa za zdjęcie pt. „Siła przebicia”– wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie.
 6. Maciej Rajs z Krosna za zdjęcie pt. „Pod leśnym kapeluszem”– wyróżnienie od Portalu Internetowego Gfoto.pl.
 7. Aleksandra Bolanowska z Rymanowa-Zdroju za zdjęcie pt. „Podrap mnie, kochanie” – wyróżnienie od Stowarzyszenia Procarpathia.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się środę 12 lutego 2014 r. w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41.

Jury pracowało w składzie: Jan Grudysz – fotografik, operator kamery, członek Związku Polskich Fotografików Przyrody, Andrzej Józefczyk – fotoreporter Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”, Jacek Szarek – dyrektor Oddziału TVP Rzeszów, dziennikarz, fotografik (przewodniczący jury), Wacław Turek – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, poeta, artysta fotograf RP.