Komunikaty

 • List w sprawie wydania DDTVN z dnia 27 maja

  List w sprawie wydania DDTVN z dnia 27 maja

  List Anny Malinowskiej, rzecznik prasowej Lasów Państwowych do członków zarządu, szefów programów i wydawców TVN w sprawie wydania DDTVN z dnia 27 maja. W programie zaprezentowano reportaż „Leśny świat pana Kazimierza”. Bohaterem materiału był Kazimierz Nóżka, leśniczy leśnictwa Polanki w Nadleśnictwie Baligród.

 • Sprostowanie do artykułu w „Pulsie Biznesu"

  Sprostowanie do artykułu w „Pulsie Biznesu"

  Sprostowanie do artykułu „Niespodziewana zmiana w BOŚ Banku”, którego autorem jest Eugeniusz Twaróg.

 • Polemika do artykułu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

  Polemika do artykułu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

  W obszernym artykule pt. „Lasy, fiskus i gminy w gąszczu niejasnych przepisów. A w tle sprzeczne interesy” autorstwa Patrycji Dudek i Jakuba Pawłowskiego ze wstępem autorstwa Ewy Ciechanowskiej, opublikowanym 21 kwietnia br. w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, znalazł się szereg informacji co najmniej nieścisłych, które mogą wprowadzać odbiorców w błąd.

 • Sprostowanie do artykułu „Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe jako skrajny przykład Polski sektorowej”

  Sprostowanie do artykułu „Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe jako skrajny przykład Polski sektorowej”

  Dyrektor generalny Lasów Państwowych prosi o zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych lub nieścisłych stwierdzeń dotyczących Lasów Państwowych, które ukazały się 6 lutego br. w serwisie internetowym „Gazety Obywatelskiej” oraz w dwutygodniku „Gazeta Obywatelska".

 • Sprostowanie do artykułu „Państwo w lesie" oraz „Miliardy prywatyzowane w lasach państwowych”

  Sprostowanie do artykułu „Państwo w lesie" oraz „Miliardy prywatyzowane w lasach państwowych”

  W artykule „Państwo w lesie", opublikowanym 4 stycznia 2017 r. w dwutygodniku „Gazeta Obywatelska", oraz „Miliardy prywatyzowane w lasach państwowych”, opublikowanym na portalu pisma, znalazł się szereg nieprawdziwych lub nieścisłych stwierdzeń dotyczących Lasów Państwowych.

 • Stanowisko LP ws. planowanych zmian w prawie łowieckim

  Stanowisko LP ws. planowanych zmian w prawie łowieckim

  We wtorek 13 grudnia br. Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrzą na wspólnym posiedzeniu rządowy projekt nowelizacji prawa łowieckiego (trafił do Sejmu 15 listopada 2016 r., a 2 grudnia miał pierwsze czytanie).

 • SPROSTOWANIE DO ARTYKUŁU na Gazeta.pl

  SPROSTOWANIE DO ARTYKUŁU na Gazeta.pl

  W artykule „Nowy szef Lasów Państwowych jest spokrewniony z Jarosławem Kaczyńskim”, opublikowanym na portalu gazeta.pl w dn. 17.11.2015r. znalazła się nieprawdziwa informacja, że jestem spokrewniony z panem Jarosławem Kaczyńskim.

 • Kto płaci robotnikowi leśnemu

  Kto płaci robotnikowi leśnemu

  Dlaczego prywatne firmy usług leśnych protestują 2 października w Warszawie? Chodzi o pieniądze, ale na tym oczywistości się kończą.

 • Sprostowanie do artykułu w "Polityce"

  Sprostowanie do artykułu w "Polityce"

  Z przykrością stwierdzamy, że w artykule „Chłopcy z lasu”, opublikowanym w nr 36 tygodnika „Polityka” datowanym na 2-8 września 2015 r., znalazł się szereg nieprawdziwych i nieścisłych informacji dotyczących PGL Lasy Państwowe.

 • Stanowisko ws. Puszczy Białowieskiej

  Stanowisko ws. Puszczy Białowieskiej

  Organizacje pozarządowe Greenpeace Polska, WWF Polska, Pracownia Na Rzecz Wszystkich Istot i Fundacja Greenmind twierdzą w informacjach rozpowszechnianych od 31 sierpnia, że leśnicy łamią dotychczasowy kompromis, który chronił Puszczę Białowieską. Formułowane pod adresem puszczańskich nadleśnictw (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku) zarzuty są jednak nieprawdziwe i sugerują, że leśnicy naruszyli obowiązujące przepisy.

 • Stanowisko Lasów Państwowych ws. kontroli NIK

  Stanowisko Lasów Państwowych ws. kontroli NIK

  Najwyższa Izba Kontroli opublikowała 24 sierpnia informację o wynikach kontroli gospodarki finansowej PGL Lasy Państwowe w latach 2011-2013.

Ostatnie aktualności

 • Puszcza w większości jest dostępna

  Puszcza w większości jest dostępna

 • Dlaczego w Puszczy pracują harwestery?

  Dlaczego w Puszczy pracują harwestery?

 • Co się teraz dzieje w Puszczy?

  Co się teraz dzieje w Puszczy?

 • Moc kwiatów zamknięta w słoiku

  Moc kwiatów zamknięta w słoiku