Publikacje edukacyjne dla dzieci i młodzieży (fot. Shutterstock/ Hurst Photo)
Adresowana do młodzieży edukacyjna seria wydawnicza "Poznać i zrozumieć las" składa się z broszur poruszających tematy obecne i dyskutowane w mediach, dotyczące ekosystemu leśnego. Czytelnik w sposób aktywny poznaje zagadnienia związane z ekologią, aby następnie odpowiedzieć sobie na pytania, czym jest różnorodność biologiczna, czy ścinanie drzew jest potrzebne, jaki wpływ na las mają zmiany klimatu i czy człowiek to jego wróg czy sprzymierzeniec.
Dżdżownica to niezwykle interesujące stworzenie, które w tej książce zamienia się w Twojego przewodnika, cierpliwie wyjaśniając i pomagając zrozumieć bogactwo leśnej przyrody. Jeśli jesteś w wieku od 6 do 9 lat, znajdziesz tu, oprócz licznych zadań do wykonania, wiele informacji i ciekawostek – również na temat życia dżdżownic.
„Praca leśnika” i „Co daje las” (2012) oraz „Domy zwierząt” i „Od nasionka do książki” (2013) – Kolorujemy, naklejamy i… poznajemy las.
Znany fotograf i popularyzator polskiej przyrody Paweł Fabijański dzieli się swoim doświadczeniem w tropieniu i obserwowaniu dzikich zwierząt. Pisze o zdarzeniach zaskakujących, nieprzewidywalnych, często zabawnych, poprzedzonych nieraz długimi przygotowaniami, a także wymagających od tropiciela wytrwałości, cierpliwości oraz wysiłku intelektualnego i fizycznego.
Czy wiesz, że w polskich lasach żyje więcej gatunków zwierząt niż gatunków roślin? Podpatrywanie zwierząt w ich naturalnym środowisku nie jest zadaniem łatwym. Jak należy to robić? O tym właśnie jest ta książka.
Zaprasza uczniów klas 1–3 oraz uczniów klas 4–6. Dwie książeczki, które poprowadzą Cię do lasu, odkryją przed Tobą jego tajemnice, pomogą Ci wiele zrozumieć, a przy okazji będziesz się świetnie bawił z rysiem eRysiem!
Praktyczny folder prezentujący gatunki grzybów jadalnych i trujących. Możesz go schować do kieszeni, idąc na grzybobranie. W środku znajdziesz także kilka rad, jak zbierać grzyby.
Warto wiedzieć, co zrobić, gdy… spotkasz w lesie groźnie wyglądające zwierzę, znalazłeś się blisko pożaru, „złapałeś” kleszcza, nieoczekiwanie spod Twoich nóg wypełzł wąż lub wydarzyło się coś takiego, o czym nigdy byś nie pomyślał, wybierając się na leśną wędrówkę. Przeczytaj, a będziesz mógł spokojnie wędrować po lesie.
… i zwierzęta w nim mieszkające. Wędrujemy ich tropami we wszystkich porach roku („Zima”, „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”). Przeżywamy z nimi przygody – czasem niebezpieczne, poznajemy ich zwyczaje…
Autor, z wykształcenia leśnik, zaprasza do podróży w fascynujący świat ptaków. Dzieli się wiedzą, zaraża swoją pasją, a wszystko okrasza przepięknymi zdjęciami – bo mało co jest tak fotogeniczne jak ptaki.
Trzeba coś opracować na lekcję przyrody? Sięgnij po plansze, będące znakomitym źródłem najrozmaitszych informacji. Dowiesz się z nich m.in., co nam daje las, o cyklu życia lasu gospodarczego, o pracach w lesie w różnych porach roku, różnorodności leśnych organizmów, a także jak zorganizować gry i zabawy w lesie.