Konkurs "Cztery pory lasu"

29.09.2016

Laureatem kolejnej edycji konkursu „Cztery pory lasu” został Paweł Kazimierczyk i jego zdjęcie „Brama do lasu” wykonane w okolicy wsi Warblewo w województwie pomorskim.

Fotografowi udało się uchwycić nietuzinkowy kadr. Stary, poniemiecki wiadukt wystąpił w roli bramy do złocistego, jesiennego lasu. Autor posłużył się kontrastem jako środkiem wyrazu, zaś pierwszoplanowa czerń i efektownie oświetlony słońcem drugi plan zachęca nas do sprawdzenia, co znajduje się za wrotami.

Trwa kolejna edycja konkursu, w której można wygrać publikację zdjęcia w "Echach Leśnych" oraz 1000 zł. Tym razem czekamy na fotografie robione zimą. Powinny one przedstawiać polski las, zamieszkujące go zwierzęta lub odwiedzających go ludzi.

Przejrzyjcie swoje archiwa i do 15 listopada 2016 r. przyślijcie najlepsze zdjęcia.

Przed wysłaniem zdjęć przeczytajcie dokładnie REGULAMIN (znajdziecie tu m.in. wymagania techniczne zdjęć oraz adres, na jaki należy je wysłać) oraz wypełnijcie i dołączcie FORMULARZ (jeśli chcecie wysłać więcej niż trzy zdjęcia, wydrukujcie go dwukrotnie).

O wynikach konkursu poinformujemy na stronie internetowej Lasów Państwowych oraz w kolejnym wydaniu magazynu "Echa Leśne".

Latest news

 • Record-breaking financial support for the National Parks

  Record-breaking financial support for the National Parks

 • What will happen with the pride of The Białowieża Primeval Forest?

  What will happen with the pride of The Białowieża Primeval Forest?

 • The European spruce bark beetle attack intensifies

  The European spruce bark beetle attack intensifies

 • The foresters to ensure safety in the Białowieża Primeval Forest

  The foresters to ensure safety in the Białowieża Primeval Forest